דף הבית החלמה תרופות השגים כתבות מאמרים ויומנים ספרים מומלצים לשעות הפנאי פורום יצירת קשר חוקים קישורים

בנק הזמן למתמודדים

     

 

מהו בנק הזמן ?

 

("אנו זקוקים ליותר חברים טובי לב ובעלי זמן, ולפחות אנשי מקצוע ")

 

הרעיון המונח ביסוד בנק הזמן הוא שאנשים,חברי הקהילה, "מפקידים" את זמנם בבנק על-ידי מתן עזרה לאחרים בתחומים מגוונים, ו"פודים" את זמנם כאשר הם רוצים שמשהו ייעשה למענם. בבנק אין "מתנדבים", אלא "נותני זמן" ו"מקבלי זמן". כל אחד יכול לתת וכל אחד יכול לקבל, כאשר המטבע המוחלף הוא "זמן". העיקרון הוא ששעה של נתינה = שעה של קבלה. 
 
בנק הזמן מתאים עצמו לנותן הזמן - אפשר לתרום בכל תחום שהוא, מישיבה והקשבה לצורי  המתמודד  ועד מתן טיפולים אלטרנטיביים . מגוון האפשרויות לנתינה ולקבלה הוא בלתי-מוגבל ומתבסס על כל היכולות המצויות בקהילה של המתמודדים ומשפחותיהם: הבנת המחלה, חברה לחשים בודדים, סיוע  במימוש זכויות (ב.ל,סל שיקום וכו'), לימודי שפות או נגינה, ועוד...
למשל :דני,מתמודד, נותן זמן – מלמד את שולה גיטרה, ומקבל זמן מטלי– הכנת התביעה מול ב.ל.; עינת,מתמודדת, מבשלת לאדון כהן ומקבלת עזרה בסידור הבית ממאיה, וכן הלאה.
 
לקהילה יצורפו רק : "מתמודד"(מי שזכאים לסל שיקום), קרוב של "מתמודד"-מי שמוכן לתרום בשם "המתמודד".
כלפי "העולם החיצון" הקהילה סגורה: התקשורת בין החברים היא דיסקרטית לחלוטין.
 
כל מי ששייך לקהילה רשאי לבחור מה ברצונו לתת, מה ברצונו לקבל, מתי ואיפה, הכל לפי נוחותו ורצונו. המעורבים בחליפין יכולים להיות מכל קבוצות הגיל; הנתינה והקבלה מתרחשות בין פרטים בגילאים שונים ובין אנשים בעלי רקע חברתי ותרבותי שונה. 
 
בנק הזמן מניע יחסי גומלין בין החברים בקהילה העוזרים והנעזרים בתחומי חיים שונים במסגרת של אחד על אחד.  מנהל הבנק מתאם בין החברים- הקשר הראשוני בין החברים נעשה ע"י המנהל.
כל מי שנותן שעה יכול לקבל שעה בתמורה. כל שירות "מתומחר" לפי משך הזמן שסופק, ולא לפי הערך שלו בשוק הכלכלי.
 
המפקיד זמן לא חייב לקבל תמורה, ובוודאי לא מייד. הפקדת הזמן נשמרת לזכותו (כקרדיט) – עד אשר יזדקק לקבל שירות כלשהו בעתיד.
 
חברי הקהילה מתחברים לפרטים אחרים בקהילה וכך נוצרת בסופו של דבר רשת או שרשרת בין אנשים נותנים ומקבלים; רשת זו מעצימה ומחזקת את הקשר בין :"המתמודדים","המתמודדים" וחברים שאינם "מתמודדים",ובין חברים המתמודדים עם בעיות של "מתמודדים"..
 
מצטרף/מתלבט/לא מבין/..  אנא פנה:
בני – 052-5597957
אורנה – 054-2081411