גולשים בעסקים
דף הבית החלמה תרופות השגים כתבות מאמרים ויומנים ספרים מומלצים לשעות הפנאי פורום יצירת קשר חוקים קישורים

גולשים בעסקים

     פרויקט "גולשים בעסקים"

 

העבודה הינה מרכיב מרכזי בחייו של כל אדם - לא כמקור פרנסה בלבד, אלא גם כאמצעי לביטוי עצמי. עבור אנשים עם מוגבלות תעסוקה, היא גם ביטוי לעקרון הנורמליזציה ומהווה מרכיב חיוני בפעולות השיקום. כמו כן, מהווה התעסוקה מכשיר חשוב לשבירת מעגל העוני והתלות, בכך שבדרך כלל היא מלווה בהכנסה ובערך סמלי המשפיע על יחס החברה לאדם הסובל מנכות נפשית או גופנית. אוכלוסיית נכי הנפש, הינה אחת האוכלוסיות העניות ביותר בישראל. בזמן שרבים מאוכלוסיה זו הינם אנשים כישרוניים, בעלי יכולות וידע ייחודיים וחלקם אף בעלי תארים אקדמיים, הם בדר"כ לא מסוגלים למצוא תעסוקה אשר עומדת בקנה אחד עם כישוריהם, רצונותיהם וצרכיהם וגם אם הם מוצאים עבודה מסוג זה השכר נוטה להיות נמוך במיוחד.

 רשת האינטרנט מהווה כיום את זירת העסקים הגדולה ביותר, לכן יזמים ועסקים רבים בוחרים להשתמש ברשת האינטרנט כפלטפורמה עסקית. בימים אלו נפתח פרויקט בשם "גולשים בעסקים" אשר מהווה תקדים בקידום אוכלוסיית נפגעי הנפש מבאר שבע בפרט ומאזור הדרום בכלל. הקורס מועבר ברמה מקצועית גבוהה תוך ליווי אישי של משתתפים נפגעי נפש המעוניינים לבחון את היזמות האינטרנטית כאפיק תעסוקה.

 מטרת הפרויקט "גולשים בעסקיים" הינה לסייע ולעודד משתתפים בעלי צרכים מיוחדים, לפתח פעילות עסקית ותעסוקה באינטרנט. במסגרת הפרויקט עוברים המשתתפים סדנאות, קורס, ליווי עסקי וחניכה עסקית כך שבסופו של התהליך יינתנו להם כל הקלים כך שיוכלו להקים עסק מקוון או להשתלב במעגל התעסוקה. נושאי הלימוד מחולקים למפגשים בנושא הכרת המחשב, מסחר אלקטרוני ונהלי הקמת עסקים והפעלתם.

 הקורס נוצר בשיתוף בין משרד הבריאות, הרשות לעסקים קטנים ובינוניים, יוזמה – דרך הלב פרויקטים קהילתיים והגוינט באמצעות מיזם תב"ת. הודות להשתתפות הגורמים הללו מתאפשר לאוכלוסיית מיוחדות להשתתף בו תמורת שכר לימוד מסובסד.

 בעבר, קורס דומה שהחל ברעננה, הוביל להצלחות יפות שבאו לידי ביטוי בהקמת אתרי אינטרנט ופעילות יזמית של משתתפי הקורס. בין האתרים שנבנו נכללים אתרים לשיווק תוספי מזון, שירותי מחשוב, מכירת תכשיטים, שיווק טיפולים הוליסטיים וכיו"ב.

 בעתיד צפויים להיפתח קורסים נוספים בנושא זה גם באשדוד ובערים נוספות בארץ.

 לקבלת פרטים נוספים על הפרויקט  ולהרשמה, ניתן לפנות למלי או לרותם באמצעות הטלפון 08-6655462 וכן ליצור קשר באמצעות דוא"ל : info@yozma.biz

 על פרויקט יוזמה

פרויקט "יוזמה" הינו פרויקט חדשני שהוקם מתוך מטרה לקדם את שיקומם ורווחתם של מתמודדים עם פגיעה נפשית, באמצעות יצירת הזדמנויות וסביבות תעסוקה יזמיות המתאימות לרצונות המשתתפים, ליכולותיהם ולסביבה העסקית בה הם אמורים לפעול.

 הפרויקט הינו תוצר של שיתוף פעולה בין האגף לבריאות הנפש במשרד הבריאות, ג'וינט ישראל ודרך הלב- שיקום נפגעי נפש בקהילה. הפרויקט מהווה חממה לפיתוח עסקים יציבים ע"י המשתתפים באמצעות תהליך המוביל משתתף חסר ידע, לתעסוקה ובעלות במיזם כלכלי.

 בשנתיים בהם פועל הפרויקט, מוצעים למשתתפיו מפגשי הדרכה עסקיים, ליווי יועצים עסקיים למיזמים המוקמים, נוצר תהליך פיתוח אישי לכל משתתף הכולל קורסים, ניתנת תמיכה בפניה לגורמי מימון ועוד. בתקופה קצרה זו, הצליחו משתתפים מבאר שבע בפרט ומאזור הדרום בכלל, להקים מיזמים עסקיים אישיים או קבוצתיים ולפרנס את עצמם בו בזמן שהם מצליחים להשיג מטרות שונות ואישיות כמו סיפוק אישי, תעסוקה בתחומים שמעניינים אותם, הוכחת יכולותיהם לסביבה, תרומה והתרמות חברתית ועוד.

 בין המיזמים האישיים שהוקמו נכללים עסקי מזון (עיצוב עוגות בבצק סוכר ואפיה), עסקי קוסמטיקה (קוסמטיקאיות ומכירת מוצרים), מורים פרטיים במגוון תחומים, עסקים בתחום הרפואה האלטרנטיבית (עיסוי) ועוד. כמו כן, מפעיל פרויקט יוזמה מפעל ייצור למוצרי כלי בית ומתנות המבוססות על אבנים, מפעל זה הוקם ומופעל על ידי קבוצת יזמים נפגעי נפש המצליחים בחודשים האחרונים להוביל ליצירת מוצרים יחודיים ולמכירתם.